بلاگفا، دیکتاتور مجازی

تقریبا پارسال همچین موقعی بود که درباره مسائل جلوگیری از انتقال آرشیو از بلاگفا به سایر سرویس‌ها نوشتیم. که متاسفانه مدیران بلاگفا هیچ اهمیتی به نوشته‌ بلاگرها ندادن و تمام راه‌های انتقال آرشیو را بستند (گویا با این روش هنوز امکان انتقال هست). و امسال هم خدمتی دیگر از بلاگفا : پاک کردن وبلاگ‌هایی که سیاسی می‌نویسند و یا حرف رفتن از بلاگفا می‌زنند!

علیرضا شیرازی در آخرین پستش با عنوان :» اینترنت ایرانی در این روزها ، دغدغه ها و پاسخها» با این جمله شروع می‌کند:

«ماه گذشته زمان سختی برای اینترنت ایرانی بود»

شاید تنها جمله درست این پست همین باشد! من یک سوال دارم دغدغه یک بلاگر چیست؟ فرض کنیم می‌خواهیم برویم در وبلاگمان و پست جدیدی بنویسم، یوزرنیم و پسورد را وارد می‌کنیم ولی متوجه می‌شویم نوشته‌ای قرمز رنگ ظاهر می‌شود، این بار شما را مشترک گرامی خطاب نکردند! بلکه فقط به این جمله بسنده  شده :

«وبلاگ شما به دلایلی چون عدم رعایت قوانین سایت غیرفعال شده است»

شما که این نوشته‌ها را می‌خونید اگر بلاگ دارید به خوبی درک می‌کنید با دیدن این جمله چه حسی به شما دست می‌دهد! و اگر بلاگ ندارید فرض کنید قسمتی از هارد شما فرمت شود و تمام خاطرات چند ساله‌تان از بین برود…!
متاسفانه این عمل بدون هیچ اخطار و تذکر قبلی انجام می‌گیرد و به شما حتی امکان داشتن یک کپی یا بک‌اپ از نوشته ها را از شما سلب می‌کند. اینجاست که علیرضای شیرازی احساس می‌کند دایه‌ی مهربان‌تر از مادر است و عنوان می‌کند با نوشتن این جملات :

» بسیاری از نویسندگان غیر فنی وبلاگهای سیاسی و خبری از آن اطلاع دارند و شاید دیده باشد که وبلاگ یا پست خاصی پس از پیگرد حقوقی نویسنده وبلاگ توسط نویسنده وبلاگ حذف می شود تا با حذف محتوا از هزینه حقوقی و قضائی کاسته شود.»

یعنی ما وبلاگ شما را پاک کردیم چون دلمان برایتان سوخته است و خواستیم جرم شما بیش از این سنگین نشود..! یعنی شمایی که وبلاگ می‌نویسید و مطلبی هر چند ادبیاتی تند مطرح می‌کنید از عواقب احتمالی نوشته‌هاتون بی‌خبر هستید..! یعنی چیزی شبیه به اصلاح قانون مطبوعات…! یعنی چیزی شبیه کش گوگل وجود ندارد! و این در حالیست که در قوانین سایت بلاگفا به این اشاره نشده که اگر شما انتقاد تند بکنید وبلاگ شما پاک خواهد شد! و تنها توهین به اشخاص سیاسی ذکر شده..! گفتن اینکه من زیر فشار هستم مشکلی نیست، و خیلی راحت می‌توان یک بک‌اپ از وبلاگ به صاحب آن ارسال شود و با یک معذرت خواهی وبلاگش پاک شود! با یک زندانی محکوم به مرگ هم چنین کاری نمی‌کنند که شبانه بیایند در سلول و بدون آنکه حکم خودش را بداند، بر دارش کنند..! گویا متصدیانی که ادعای پیش‌برد فرهنگ را دارند خود را ولی نعمت دیگر بلاگرها می‌دانند و هر کاری که بخواهند انجام می‌دهند.
و در آخر قهرمان ما پست خودش رو با این جمله تموم می‌کند :

» شخصا امیدوارم و آرزومندم که هرگز با هیچ وبلاگ نویس و فعال اینترنتی به خاطر اظهار نظر و عقیده اش برخورد نشود.»

این جمله‌ای بود که باعث شد این پست را بنویسم، دیروز (سه‌شنبه) در فرندفید مشغول خواندن بودم که فیدی از علیرضا شیرازی دیدم و که از مایکروسافت انتقاد کرده بود، کامنتی به این مضمون برایش گذاشتم : دلیل اصلی اینکه مایکروسافت همچنان به راه خودش ادامه میده بخاطر نداشتن سیاست‌هایی مثل سیاست‌های بلاگفا است. البته در جای دیگر هم با عنوان دیکتاتور خطابش کردم. چند ساعت بعد متوجه شدم همین شخصی که آرزومند بود بخاطر اظهار نظر با کسی برخورد نشود،من و کسانی که از کامنت من حمایت کرده بودند را بلاک کرده تا دیگر فیدهایش را نبینیم!! آیا کامنت من مستحق بلاک شدن بود!؟ این دیگر صحبت از قانون کشور نیست! این یک قانون شخصی است که هر کسی انتقادی کرد باید بلاک شود و تنها موافقین من در کنارم باشند….

آیا هنوز فکر می‌کنید باید از بلاگفا استفاده کنید؟

مطالب مرتبط:

بلاگفا و مشکلی که همچنان ادامه دارد

بلاگفا دزد است.

هرگز از حذف نهراسیده‌ام.

آقای شیرازی خدمت می‌کنی یا حکومت؟


Advertisements

79 پاسخ to “بلاگفا، دیکتاتور مجازی”

 1. Drago Says:

  به نظر من تنها دلیل پیشرفت بلاگفا فی ل تر شدن پرشیبلاگ بود که حتی بعد از باز شدن دیگه نتونست مثل قبلش بشه.
  و کاربران ساده لوح و ساده پسند(شاید بشه گفت تنبل) که یه ذره فکر نمیکنن و اولین جایی که بلدن رو انتخاب میکنن.

 2. لنگدراز Says:

  واقعا رفتارای بچه‌گونه‌ی این آدم ترحم برانگیزه… سال پیش بلاگ منو به عنوان بلاگ برتر بلاگفا انتخاب کرد و امسال زد و همون بلاگو حذف کرد. پارادوکس مضحکیه.

 3. هویج Says:

  بسم رب الشهدا و الصدیقین.
  برادر اسپایدرمرد!
  با توجه به مطلب اخیر شما با عنوان «بلاگفا؛ دیکتاتور مجازی» شورای نگهبان مجازستان از شما درخواست میکند نسبت به این کامنت واکنش مناسب نشان دهید.
  از نام شما -اسپایدر مرد- روشن است که تحت تاثیر عوامل بیگانه بوده و از عوامل اغتشاش در این ترنت و آن ترنت و کلا هر ترنت دیگری میباشید.
  با توجه به آیه «رحما بینهم و اشدا علی الکفار(الاغیار)» آقای علیرضای شیرازی کلا حال کرده وبلاگ مردم رو حذف کرده اگر اعتراضی دارید لطفا دکمه -4 (منفی چهار) را فشار دهید همانجا از شما پذیرایی میشود!
  در صورت هرگونه اعتراض؛ میتوانید انگشتتان را در چشم علیرضای شیرازی فرو کرده و اعتراض خود را نشان دهید!
  (جدی نگیرید.)

 4. reza Says:

  سلام
  همیشه تمام واقعیت پیش ما نیست
  ممکنه واقعا تحت فشار بوده باشه
  بالاخره مجبور بوده مسدود شدن بلاگ ها رو توجیه کنه
  تمام این حرفا رو زدی یه بار هم خودتو بزار جای اون بیچاره
  دارایی تو یه وبلاگه اما دارایی اون بلاگفا که بیشتر از تو وقت و عمر و سرمایه پای این کار گذاشته
  اگر به دلیل نا معلومی کل سایتشو ببندن و برای خودش هم مشکل ایجاد کنن چه حسی بهش دست میده

  مطمئنا این تصمیم ها رو از روی آزادی نمیگیره وگرنه برای اون فرقی نمیکنه وبلاگ شما باشه یا نباشه

  در کل شما که به ورد پرس مهاجرت کردید، اما خیلیا هستند که اولین تجربه وبلاگ نویسی رو نمی تونن با ورد پرس داشته باشن.
  من شخصا خیلی ها رو میشناسم که حتی توی سیستم بلاگفا هم گیج و سردرگم میشن

  نمیخوام هندونه زیر بقلت بزارم ولی جمله های قشنگ و با مفهومی توی وبلاگت هست.. شخصا تقریبا هر روز سر می زنم
  اما امیدوارم این جملات فقط برای قشنگی نباشه و ازشون استفاده هم بکنیم
  امیدارم قبل از اینکه از طرز راه رفتن آقای شیرازی ایراد بگیری با کفش های ایشون هم راه رفته باشی

  شخصا ترجیه میدم وبلاگمو روی یه سیستم ایرانی هر چند با امکانات کم داشته باشم و بخاطر مسایل سیاسی از رو اجبار وبلاگم مسدود بشه تا از سیستمی که کاملا خارجی هست استفاده کنم و احیانا روزی بخاطر تحریم ایران… مورد تمسخر مدیریتش قرار بگیرم

  ببخشید اگه زیادی کامنتم طولانی و نصیحت وار شد.
  موفق باشی ;)

  —-
  دوست من! بذار یه مثال برات بزنم: صاحب‌خانه‌ای قصد دارد منزلش را به علت شلوغ بودن مستاجر، از اجاره مستاجر خارج کند، آیا شما موافق این هستید که صاحب‌خانه افراد خانه را بیرون کند و بگوید لوازمتان هم برای من است، چون در خانه من است!؟ اگر من هم جای شیرازی بودم و هفت تیری روی سرم گذاشته بودند همچین کاری می‌کردم! ولی یک راهی را برای خودم باز می‌گذاشتم! و همانطور که تو پست ذکر کردم یک ایمیل معذرت خواهی و به همراه فایل بک‌اپ وبلاگ به صاحب وبلاگ می‌دادم و خاطرات چند ساله کسی که به من اعتماد کرده بود را به آتش نمی‌کشیدم….
  صحبت از تحریم سرویس‌های خارجی کردید! چگونه تحریم کنند وقتی که هر روز گام‌های بزرگتری برای فارسی ساختن سرویس‌هایشان برمی‌دارند!؟ و تیم‌هایی فارسی برای برطرف کردن مشکلات و بهبود سرویس‌شان به راه انداخته‌اند. بر فرض اگر هم روزی همچین کاری بکنند من چیزی را از دست نمی‌دهم فایل بک‌اپ کل وبلاگم را من در اختیار دارم، همانطور که هر روز یک نسخه پشتیبان از کل آرشیو وبلاگم و کامنت‌هایش برایم ارسال می‌شود! پس ترجیح می‌دهم تا روزی که تحریم نشده‌ایم از سرویس‌های خارجی استفاده کنم!
  بگذارید یک مثال دیگر هم بزنم : دوستی در بلاگفا از مدیر آن انتقاد کرد و وبلاگش پاک شد…. می‌خواهید همین فردا من پستی حاوی بدتری فحش‌ها و انتقادها به مسئولین وردپرس بنویسم و بعد ببینیم که وبلاگ من پاک خواهد شد یا نه!؟

  • silencedepth Says:

   شخصاً تصور می کنم فقط عنوان وبلاگتون کمی تنده، به خاطر استفاده از واژه ی دیکتاتور. اما با اصل و فرع مطالبتون کاملاً موافقم


   شما دیکتاتوری رو معنی کن! بعد ببین من جای دیکتاتور چه کلمه‌ دیگه‌ای‌ می‌تونم استفاده کنم!

  • reza Says:

   دوست عزیز،
   گوگل هم سرویس فارسی زبان زیاد داره
   اما اگه به بخش googlelabs یا sourcecode یا بسیاری از بخش های دیگه ش بری میبینی ک هبا این پیام مواجه میشیم:

   Forbidden
   You are accessing this page from a forbidden country.

   بحث سر اینه که تحریم تمام ایرانیا یعنی ارزش قایل نشدن برای هیچکدوم!
   یعنی توهین به شعور ما…

   در مورد ایمیل، توقع دارید آقای شیرازی به تمام وبلاگ هایی که حذف میشن دونه به دونه ایمیل ارسال کنه؟

   ضمنا جهت اطلاع عرض میکنم: سیستم بلاگفا هم سرویس بکاپ گیری رو را آندازی کرده و به نام » تهیه نسخه پشتیبان» توی منوی اصلی وبلاگ قابل دسترسیه

   در مورد توهین یا انتقاد یا هر چیزی که مدیر بلاگفا اون رو نقض قوانین تعبیر کرده متاسفانه حق با شماست و این عمل ایشون جای دفاع نداره

   من قصد دفاع کورکورانه از کسی رو ندارم تنها چیزی که بهش فکر میکنم اینه که ایشون هم در رشد وبلاگ نویسی در ایران نقش غیر قابل انکاری داشتند
   و شاید درست نباشه تمام زحمات چند سالشون رو نادیده بگیریم

   مطمئنا تیم ورد پرس از تعداد زیادی کارشناس مجرب تشکیل شده
   اما من از آقای شیرازی ممنونم بخاطر اینکه تیم کوچیک بلاگفا در این سال ها زحمات زیادی کشید
   زحماتی از جمله برنامه نویسی ، مدیریت سرور ، تامین امنیت ، مانیتورینگ وبلاگ های غیر اخلاقی، سر و کله زدن با سازمان های مختلف برای جلوگیری از فیلترینگ متحجرانه و خیلی از مشکلات دیگه ی کار کردن در ایران…

   شما مختارید از هر سیستمی که مایل باشید استفاده کنید
   شاید بلاگفا از خیلی از جهات با وردپرس قابل مقایسه هم نباشه
   اما من از استفاده کردن سیستمی که توسط هموطنای خودم نوشته شده بیشتر لذت میبرم
   البته مجددا عرض می کنم… شما مختارید و خدایی نکرده بنده قصد اینو ندارم که بگم شما کار اشتباهی کردید.
   قطعا وردپرس سیستم حرفه ای تریه…
   موفق باشی. ;)


   شما یک وبلاگ در وردپرس یا بلاگر یا تامبلر به من معرفی کنید که بخاطر تحریم بسته باشنش! تا حالا همچین موردی دیده نشده! ولی در مورد بلاگفا دارم این قضیه رو می‌بینم!! پس با فرض محال که وردپرس هم تحریم کنه من چند وقتی در حفظ وبلاگم جلوتر هستم!
   بله بلاگفا بخش بک‌‌آپ گیری از وبلاگ داره ولی آیا فرمتی که ارائه میده xml یا opml هست که بشه انتقالش داد به سرویس‌های دیگه؟
   چطوری علیرضا شیرازی به همه وبلاگ‌ها سر می‌زنه که ببینه از کدهای غیرمجاز استفاده نکرده باشن، و این در حیطه وظایفش هست ولی اینکه به کاربرش ایمیل بزنه و جواب درخواستش رو بده در حیطه وظایفش نیست!! نمونه بارز یک مدیریت ایرانی…!
   نکته بعدی کسی نقش بلاگفا رو تو پیشرفت بلاگستان انکار نمی‌کنه ولی با این کارش هم داره خدمت می‌کنه؟ پدر من زحمت من رو کشیده، هزینه تحصیلم رو داده، کلا هر چی دارم از پدرمه ولی ایشون حق نداره منو بکشه!!!!!!! شیرازی هم دقیقا همین نقش رو داره..!
   من هم مثل شما دوست دارم از سرویسی استفاده کنم که به شعورم توهین نکنه! و فعلا همچین عملی از سوی وردپرس سر نزده ولی شاهد این هستم که از پرشین بلاگ و بلاگفا به کرات این عمل سر زده…

 5. Ehsan Says:

  damet garm.. rooshan shodam. alan switch mikonam be wordpress. mersi. :)

 6. افیون Says:

  فواد پارسال یه پست نوشته بود..اقای شیرازی خدمت می کنی یا حکومت می کنی!
  پست منم اسمش این بود…محکوم به حبس ابد…زندان بلاگفا
  :|

 7. مهسا امیری Says:

  سلام
  من امروز با یه سرویس وبلاگ از طریق بالاترین آشنا شدم که امکان انتقال مطالب و نظرات رو از بلاگفا میده.
  بنده که خوشم اومد. شما هم یه تستی بکنین…
  تو بالاترین که می گفتن هیچ وبلاگیرو نمی بنده :
  http://www.ciooc.com

  —-
  این هم سیاست از آب گل‌آلود ماهی گرفتنه و تنها هدفش بُر زدن کاربرهای بلاگفاست… اگر واقعا این حق رو به کاربرهاش می‌داد که از هر سرویسی می‌خوان استفاده کنند امکان انتقال از سرویس خودش به سایر سرویس‌ها رو هم میذاشت! اینجا هم متاسفانه فقط ورودی داره و از خروجی خبری نیست…

 8. همه با هم برای ایران Says:

  با سلام
  مطلب شما در گروه همه با هم برای ایران درج گردید
  با تشکر
  همه با هم برای ایران

 9. 1imeslehame Says:

  به نظر من ربطی به علیرضا شیرازی نداره! اون هم مثل خیلی های دیگه مجبوره حتما! وگرنه فکر نمی کنم هیچ کس دلش بخواد به خاطر همچین مسائلی عده زیادی از کاربراش رو از دست بده.
  ولی در مورد اینکه باید از بلاگفا استفاده کرد یا نه، بستگی به زمینه ای فعالیت وبلاگ داره و مسلما جای خوبی برای سیاسی نوشتن نیست.


  من نظرم کاملا با شما مخالفه! مجبور هست ولی تو پست نوشتم که چکار می‌تونه بکنه! و آیا اون کامنتی که من براش تو فرندفید نوشتم، آیا توهین آمیز بود؟ که بخاطر اون من و کسایی که از من حمایت کردن رو بلاک کنه؟ کسی که جنبه انتقاد نداشته باشه استعداد این رو داره که کم کم تبدیل بشه دیکتاتور.. یه نگاه به اقداماتش نشون دهنده این سیر تکاملی هست…
  خب خوشبختانه در زبان فارسی از هر مطلبی میشه سیاسی برداشت کرد! طنز بنویسم میگن این سیاسیه وبلاگش باید بسته باشه، اگر عاشقانه باشه میگن این در راستای اشاعه فساد در جامعه فعالیت می‌کنه و خلاف نظامه و …..

 10. بیژن Says:

  با سلام پست شما رو با اجازت در وبلاگم گذاشتم
  تفسیر خوبی بود موفق باشید

 11. آرمان Says:

  بهتر به گوش علیرضا شیرازی نرسه، اما دارم تدارکات مهاجرت رو میبینم

 12. ange Says:

  منکه مهاجرت کردم!ولی اینجا خیلی پیچیده است!البته من وقتی ایران بودم هم یه وبلاگ توی وردپرس زدم ولی لاگین نمیشد و بعد فهمیدم که فیلتر بوده و من فیلتر شکن نداشتم!

  حرف خاصی نمیشه زد در این مورد به نظر من یه اخطار خیلی بهتر از پاک کردن هستش و دقیقا حرف شما درسته که ایمیل بزنن من به عنوان اینکه خودم وبلاگ دارم از اینکه آرشیوم نابود بشه به شدت ناراحت و عصبی میشم چون گذشته و خاطراتو از بین میبره

  در ضمن شما این پیشنهادو به آقای شیرازی دادین؟


  پیشنهاد به شیرازی؟ مگه اثر داره!؟!؟ وقتی با یه جمله ساده از کوره در میره چه انتظاری باید داشت!؟ حتی اگر من هم پیشنهاد ندم خیلی‌ها ازش این درخواست رو کردن ولی اون اینکار رو نکرده! چون ممکنه همه بخوان از بلاگفا برن اون وقت میان سه چارتا لیچار تو وبلاگشون می‌نویسن که شیرازی بیاد بک‌اپ بهشون بده!!!!

 13. نیک نگار Says:

  مرگ بر دیکتاتور
  درود بر آزادی

 14. علی Says:

  به زودی (بعد از امتحانات لعنتی! ) پا میذارم روی همه ی امکاناتی که توی بلاگفا داشتم و جا به جا میشم. ممنون برای این پستتون.

 15. علی Says:

  آقا راستی یه چیزی. الآن یه ذره بیشتر فکر کردم، وردپرس که نمی تونم اکانت بسازم (بدون فیللللتر شکن نمیشه انگار)، بلاگر خواستم برم، اون هم دیدم سرویس HTTPS اش رو از کار انداختن لعنتی ها. اگه بخوام HTTP برم هم مجبور میشم جی میلم رو HTTP کنم که در اون صورت می تونن خیلی راحت میل ها رو چک کنن که نمی خوام همچین اتفاقی بیافته. حالا چیز مهمی هم نمی فرستم، اما همین صرف عملیات جاسوسی آزارم میده و هر کاری می کنم برای مقابله باهاش. پرشین بلاگ هم میگن خیلی ارور داره.

  پیشنهادی نداری واسه انتقال؟
  الآن شما وردپرس میایی ، با فیللللتر شکن میایی ؟


  متاسفانه برای انتقال هیچ راهی بلد نیستم. برای لاگین کردن تو وردپرس اگه فیاـتر رو نمی‌تونی از بین ببری، بهتره از اینجا لاگین کنی:
  http://m.wordpress.com

  • بیژن Says:

   از برنامه Your Freedomاستفاده کن در وبلاگم گذاشتم میتونی دانلودش کنی در ضمن https هم پشتیبانی میکنه من دارم استفاده میکنم سرعت اینترنت هم کم نمیمنه
   http://iranianfunblog.blogspot.com/2009/07/blog-post_17.html

  • یک مهاجر Says:

   اینجا http://web3b.wordpress.com/2008/12/17/export-import-blogger-wordpress/ انتقال وبلاگ از بلاگفا به سرویسهایی مثل وردپرس و بلاگر بصورت کامل توضیح داده شده
   در بخشی از مطلب تون نوشته اید که «تمام راه‌های انتقال آرشیو را بستن» لطفا اصلاح کنید! با اینکه شیرازی بارها تلاش کرده که جلوی راهی که توی اون مطلب توضیح داده شده رو بگیره اما موفق نشده و شکست خورده، هر کس که بخواد خیلی سریع و راحت میتونه مهاجرت کنه


   من اینو برای یکی از دوست‌هام فرستادم ولی موفق نشد! مطمئن هستید که این هنوز کار می‌کنه؟

   • یک مهاجر Says:

    بله، خود من هفته ی پیش واسه یکی از دوستان انجام دادم. اینجور که از کامنت ها و مطالب وبلاگ پیداست نویسنده ی مطلب هم به کسانی که واسه شون سخته کمک میکنه

 16. خانمه Says:

  جالبه كه نقل و انتقال منم يه جورايي همزمان شد با پست شما . تو دنياي مجازي و واقعيه ايراني كلا قانون توسط شخص تعريف ميشه و اين مسئله بصورت ژنتيك به ارث ميرسه و اميدي به بهبودي نيست . مگه يه موتاژني صورت بگيره :)

 17. افشین Says:

  بلاگفا هنوز هم بهترینه جناب اسپایدرمرد

  دلیلش هم ترافیک بالای این سایت است


  فکر می‌کنی چقدر از این ترافیکی که گفتی تنها بخاطر در دسترس بودنشه؟ کسانی که فقط یک سال از شروع نوشتن‌شون می‌گذره، اکثرا با هیچ سرویس خارجی غریبه‌اند و شاید اسمش رو هم نشنیده باشن حتی! بالاخره هر کسی یه سرویسی رو دوست داره و این اصلا مهم نیست، من فقط خواستم کمی نسبت به آینده وبلاگ‌ها تو بلاگفا اطلاعات بدم. همین

 18. egza Says:

  ادرس مطلب بیشتر از همه به دلم نشست بلاک فا :D

 19. Calabros Says:

  ما حرفامونو به وبلاگ نویس ها گفتیم.. همون پارسال گفتیم.. دهنمونم صاف شد تا بشون بفهمونیم… یادت نیست؟ اما هنوز خیلی ها تو بلاگفان.. خوب به درک، بذار باشن.. ما کارمون رو انجام دادیم.


  مخاطب من فقط کسایی که تو بلاگفا وبلاگ دارن نیستن! خیلی‌ها هستن که فقط وبلاگ می‌خونن به اون‌ها هم می‌گم که یه وقتی هوس بلاگ ساختن تو بلاگفا به سرش نزنه..

 20. افشین Says:

  اسپایدر مرد نظری که برام دادی رو خوندم .
  جوابی ندارم .
  نمیدونم چی بگم ؟؟؟

 21. گنگیشکه Says:

  درست می گی داداش. حق با توئه. باید تحریمش کنیم. من پیشاپیش این کارو کردم. اینا پفیوز تر از این حرفان. اصلن بعید نیست آی پی هر کسیو که وزارت اطلاعات ازشون می خواد دودستی تقدیم کنن.

  به نظر من الان فقط باید از سرویسای مطمئن خارجی مثل بلاگ اسپات و ورد پرس استفاده کرد.

 22. silvercover Says:

  بنده هم نسبت به اینکه بلاگفا هیچ تمهیدی برای پشتیبان گیری و اطلاع قبلی صاحب وبلاگ نداره و نداشته معترض هستم و با این بخش از نوشته های شما هم رای هستم.

 23. silvercover Says:

  جناب شیرازی عزیز،

  کجای قانون ما نوشته که شما بدون هیچ اخطار قبلی و اجازه تهیه پشتیبان از وبلاگ می توانید وبلاگ شخصی را ببنید؟

  آیا شمایی که داعیه پیشتاز بودن در سرویس های ایرانی را دارید و به کرات از تاریخچه فعالیت های خود می گویید، توانمدی راه اندازی سرویس پشتیبان گیری برای مطالب وبلاگ ها را ندارید؟ یا دلیل دیگری دارد؟

  چندبار بخش قوانین بلاگفا را بازبینی کرده اید؟ آیا اسمش را قوانین می گذارید؟ آیا غلط های املایی آن را دیده اید؟ این آشکارا از توجه شما به قوانین خبر می دهد.

 24. آریو Says:

  تا امروز فکر میکنید چه قدر به بلاگفاییها گفته باشم از این بلاگفا بکشید بیرون و بلاگفارو با چهارتا کامپیوتر خاک گرفته پنیتوم ۴ بگذارید به حال خودش! اما کو گوش شنوا؟
  تا امروز فکر میکنید چه قدر به دوستانم گفته باشم وبلاگ ساختی؟ دستت درد نکنه. تا دیر نشده بیا بیرون از بلاگفا و برو یه جای دیگه. اینجا جای تو نیست! اما کو گوش شنوا؟
  در مورد آنچه که راجع به عاقبت زندانی گفتی باید بگم در جمهوری اسلامی هیچ چیز غیر ممکن نیست. اگر رژيم اراده کند راه میافتند درب خانه من یا شما را میشکنند بالای سرمان می‌آیند و یک گلوله همانجا در رخت خواب در سرمان خالی میکنند! بهمین راحتی. بدون اخطار قبلی:دی
  شاید شما هم یک عضو بالاترین باشید و از اینکه میتونید برای دیگران با کلی پز دعوتنامه بفرستید خیلی خوشحال باشید. اما من فکر میکنم بالاترین هم (صرف نظر از فیلتر شدن یا هک شدنش) یکی هست مثل بلاگفا. مگر بالاترین کم حساب کاربران خود را حذف کرده؟

 25. متين Says:

  سلام
  ميشه يه سوال بپرسم ؟ سرويس دهندگان ، چه ايراني و چه خارجي ، تا چه حد به اون قوانيني كه توي سايتشون نوشتن عمل ميكنن ؟ منظورمو رسوندم ؟ من قواين بلاگ اسكاي و بلاگر رو كه خوندم ترسيدم !


  تو سرویس های ایرانی مدیران اون سرویس هرکاری که بخوان میتونن بکنن حتی فراتر از قوانینی که در ابتدای ثبت نام تو اون سایت نوشته شده اما در سایت های خارجی قاعدتا فراتر از اون قوانین نخواهد بود

  • Mohammad Says:

   «هرچی مشکل میبینید ماله ایرانیاس… خارج بهشته!»
   این نمونه کامل یک غرب زدگی نیست؟ :d


   کجای این پست من گفتم بیاید از سرویس‌های خارجی استفاده کنید؟ فقط گفتم ایا هنوز فکر می‌کنید باید از بلاگفا استفاده کنید؟ مخاطب این پست من تنها و تنها بلاگفا و مدیر دیکتاتورش هست، چرا نگفتم پرشین بلاگ؟ چرا نگفتم پارسی‌بلاگ؟ چرا نگفتم میهن بلاگ؟ هوم؟ احتمالا مقادیری چک ازشون دریافت کردم…‍!
   اگر اینکه من از سرویس‌ غیر ایرانی استفاده می‌کنم نشونه غربزدگیه، می‌تونم بپرسم گوشی موبایل شما چیه؟ آیا ایرانیه یا خارجی؟ یا لباس‌هایی که می‌پوشی، کامپیوترت، ظروفی که مادرت استفاده می‌کنه و… اونها کجایی هستن؟
   در ضمن اگر معتقد بودم خارج بهشته، الان موقع وب‌گردیم با این پیغام مواجه نمی‌شدم : مشترک گرامی………

   • Mohammad Says:

    بیا بزن تو گوش من

    اما به هر حال اگه بلاگفا بهتر از وردپرس بود و شما از بلاگفا استفاده میکردی
    هنر نکرده بودی!

    این وطن پرستی نیست بلکه کاریه که هر کسی تو این دنیا با دودتا چهارتا انجامش میده

    وطن پرست و میهن دوست اون آدم ژاپنیه که وقتی میاد تو ایران سد درست کنه با خودش از ژاپن سیگار میاره که محصول کشور خودشو استفاده کنه
    واسه همین کاراشونه که اینقدر پیشرفت کردن
    وگرنه آماده خوری کار سختی نیست
    هوم؟    بله! فکر می‌کنی این اعتراض بخاطر چیه؟ فکر می‌کنی اگر حق و حقوق کاربرها در بلاگفا رعایت می‌شد من این پست رو می‌نوشتم!؟ شاید هم خودم هم می‌رفتم به اونجا! ولی وقتی در جواب این اعتراضات هیچ عکس العملی نمی‌بینم و با شدت بیشتری هم همون کارها رو انجام میده چه باید کرد؟ اون ژاپنی وطن پرست وقتی میاد تو ایران سد درست کنه با خودش از ژاپن سیگار میاره، دولت ازش بخاطر خروج سیگار ژاپنی ازش گمرکی و مالیات و صد هزار چیز دیگه نمی‌گیره…!
    راستی شما که وطن پرستی چرا از گوشی‌های صاایران استفاده نمی‌کنی؟ چرا مانیتورت پارس نیست؟ هوم؟

 26. eghtesadesabz Says:

  توقیف ۱۸.۵ میلیارد دلار پول ایران توسط ترکیه در:

  http://eghtesadesabz.wordpress.com

 27. علی حامدی Says:

  به نظر من کسانی که هنوز در بلاگفا هستن دارن ضرر میکنن!

 28. عابر پیاده Says:

  من هم توی فکرم کم کم بلاگفا را برای همیشه ترک کنم
  هرچند بلاگفا فقط پنج روزش بود که اولین وبلاگم را توش ساختم

 29. منورالفکر Says:

  درست و حسابی حرف زدی ولی کار با بلاگفا واسه خواننده راحت تره.

 30. بهروز Says:

  يادم نميره چه جوان هايي كشته شدند .

  يادم نميره چه خانواده هايي عزادار شدند و اجازه برگزاري مراسم را بهشون نداند.

  من هيچ موقع انتخابات دهم رو يادم نميره .
  تو چي؟

  خدايا كمك كن تا يادم نرود چه گذشت تا بتوانم تاريخ را به فرزندانم بگويم.

  خدايا تو در جايگاه حق نشستي و چه آنهايي كه ما ديده ايم چه آنهايي كه نديده ايم را تو ديده اي ، به راستي كه عالم محضر خداست.

  تو خود مي داني هدف ما چيست؟ تو خود مي داني ما آزادي بي بند و باري نمي خواهيم تو خود ميداني ما فقط خواستار آزادي بيان هستيم.

  زبان هايمان قفل هستند

  چشمانمان بسته

  دست و پايمان را به زنجير بستند

  اما قلم هايمان هنوز فعال هستند.

 31. مهدی Says:

  سلام به همه
  من به همه پيشنهاد مى کنم وردپرس رو براى يک بار هم شدهت تست کنن با هيچ سرويس ديگه اى قابل مقايسه نيست ثانيه اى در گوگل مطلبت ايندکس ميشه و سه گيگ فضا برای آپلود ميده
  به خاطر سازگارى بالا با روبوت هاى موتورهاى جستجو پژيج رنکت سريع رشد مى کنه
  وردپرس هميشه پويا و در حال پيشرفته

 32. علی Says:

  آقا اون وبلاگی که لینک کردی خیلی کارش درست بود! من وبلاگم رو کاملن منتقل کردم!

  از بلاگفا به بلاگر

  دستت طلا

 33. medicusdaily Says:

  من که نتونستم آرشیوم رو منتقل کنم ولی با بی خیال شدنش و کوچ به وردپرس تونستم مشت محکمی به دهان بلاگفای مستکبر بزنمD:

 34. نسخه هفده‌ام | » بلاگفا و مشکلی که همچنان ادامه دارد Says:

  […] علیرضا شیرازی ظاهرا از مطلبی که یکی از وبلاگ‌نویسان(اسپایدرمرد: بلاگفا، دیکتاتور مجازی)، در مورد بلاگفا نوشته به‌شدت ناراحت‌ه و اصولا از لقب […]

 35. آنی Says:

  چطور بساط مناظره می گذاری؟

 36. زهرا Says:

  من هم در بلاگفا وبلاگ دارم و با شما کاملا موافقم و همچنین به شما تبریک می گم که تونستید چنین وبلاگ پرمطلبی رو درست کنید ولی اونها قدر شما رو ندونستند و البته من هم با افتخار شما رو لینک کردم.
  موفق باشید

  کیا قدر من رو ندونستن؟ من هیچ وقت تو بلاگفا وبلاگ نداشتم. تو پرشین بلاگ بودم که دو سال پیش اومدم اینجا.

 37. علیرضا Says:

  خانه از پای بست ویران است / اسپایدر به فکر نقش ایوان است !
  —-
  ول کن استاد ؛ انصافا حیف پست و انرژی نیست که بیایی روی این بابا تلفش کنی ؟

 38. tenkai Says:

  پیغام هایی مثل Service Unavailable باعث شده بود که من از خیلی وقت پیش به فکر مهاجرت از بلاگفا باشم. این پست تو مطمئنترم کرد. ممنون!

 39. باهارنارنج Says:

  به این نوشته پیوند دادیم رفیق

 40. راه من » هرگز از حذف نهراسیده‌ام… Says:

  […] بلاگفا، دیکتاتور مجازی + بلاگفا و مشکلی که همچنان ادامه دارد + بلاگفا دزد است + […]

 41. جاوید Says:

  خیلی عالی بود اسپایدر

 42. mrshm Says:

  سلام
  من خودم ازكاربران بلاگفا هستم.
  تقريبا يكماه پيش بود كه پشتيبان گيري از كل وبلاگ رو از صفحه پشتيبان گيري حذف كردند.
  مطلبي هست كه گذشتن ازاون ساده نيست.
  قالب نويسي و كد نويسي براي بلاگفا خيلي راحت تر از وردپرس و بلاگر هست. من خودم از اين دو سرويس استفاده كردم و ميدونم.
  الان چند ماهه بخاطر اين موضوع مهاجرت به ديگر سرويس ها رو به تعويق انداختم.
  البته از تمام مطالبم به طور مرتب بكاپ گرفتم.
  اگه بخام برم جاي ديگه ميرم.پيشرفتم هم زياد ميشه. ولي……

 43. mosa Says:

  man tajikam , va daram yak taraneh va avaze bara jonba josh sabzeh shoma, va an ra beh hameh ham kalamanam hedia makonem. Arezo ma konam ke hama adamha ham bara in jonbojosh sabz maya konin , zenda basha mamlekate to.

 44. سمانه Says:

  چقدر دلت پره رفیق نه چندان قدیمی من؟
  تا حالا ندیده بودم اینقدر مفصل بنویسی و جواب بدی.سخت نگیر.
  پاک کردن وبلاگ هم چیزیه که اگه یه بار امتحانش کنی میفهمی پاک شدن اجباریش چیز زیادی رو تغییر نمیده.
  سخت نگیر و به این فکر کن که همیشه سخت تری هم هست دوست من.


  جلوی سخت را نگیری، روزی سخت‌تر خواهد شد..

 45. tenkai Says:

  شیرازی وبلاگم رو حذف کرد! فقط به خاطر اینکه گفته بودم به بلاگر نقل مکان کرده ام!

 46. حامد Says:

  اسپایدر شیرازی وبلاگ ِ منم حذف کرده اینم آدرس http://stealthglance.blogfa.com/

 47. فریبا Says:

  1.فقط یک چیز مهم بگم که لینکتان کردم.
  2.با عرض معذرت چی بهش می گویند سِرور (به کسر سین) وبلاگ من بلاگفا می باشد.به همین دلیل سکوت میکنم.

 48. علی Says:

  م نمیدونم برای چی با وجود این همه هاست رایگان مردم مین از ورد پرس فضا میگیرن
  بابا به خدا کاری نداره راحت نصب میشه فیلتر هم نمیشه
  یکم همت میخواد

 49. pesarebaleg Says:

  اگر تو به وبلاگ قبلی من تو بلاگفا بری می فهمی که من نوشته هامو با دقت فراوان می نوشتم ولی در موقع انتخابات بعضی از پست هام پاک شد و دیگر ازشان خبری نشد . بعد از اون از بلاگفا در اومدم و به وردپرس ملحق شدم و حالا زمان زیادی رو باید طی کنم تا مخاطب های قبلی ام رو دوباره برگردونم و باید خیلی طول بکشه تا وبلاگ جدیدم مثل قبلیم یک عالمه کامنت داشته باشه .

 50. الهه Says:

  سلام
  مگه تو دنیای واقعی فریادرسی هست که تو دنیای مجازی باشه؟

 51. Blockfa « مدیکوس Says:

  […] اسم این پست رو از وبلاگ اسپایدرمرد کش رفتم که اینجا مطلبی با همین موضوع داره. ارسال شده در روزانه. […]

 52. نگارستان Says:

  این روزا هرچه بیشتر به معنای این شعر شاملو میرسم، دلت را می پویند مبادا شعله ای در آن نهان باشد… واقعا خدا را در پستوی خانه نهان باید کرد.
  بیایید همه بلاگفا رو تحریم کنیم. وبلاگهاتون رو همه به یه سرویس دیگه منتقل کنید.

 53. سحر Says:

  سلام دوست عزیز
  دذ بکی ار پستها خوندم که خواسته بودید در کامنت ها درخواست رمز نکنیم ولی من که بعد از مدتی دوباره وبلاگ شما رو پیدا کردم نمیدونستم چطور میتونم وارد پست های رمز دار شما شوم و لطفا راهنمایی کنید
  ممنون از قلم و تراوشات ذهنی شما که بسیار به دل مینشیند
  شاد و سلامت باشید

 54. کشواد Says:

  من هم در همین زمینه اینجا چیزهایی نوشته بودم:
  http://irooony.blogspot.com/2009/07/blog-post_3899.html

 55. درســــااااا Says:

  خدا رو 100 هزار مرتبه شکر که ما قبلا زا بلاگفا رفته بودیم و گرنه دهن وبلاگمان سرویس بود! اما واسه این پستت ذوق کردم میدونی چرا چون نظراتش آزاد بود قبلا نمی تونستم نظر بدم!

 56. کشواد Says:

  اسپایدر عزیز
  برعکس شما بنده اصلا علیرضا شیرازی را رقمی حساب نمی کنم که بخواهم زیاد وارد معادلات اش کنم. او مثل اکثر ایرانی های دیگر برای اینکه بتواند به «تجارت» خود ادامه دهد حاضر است به هر کاری دست بزند و با هر کسی و نهادی پیمان دوستی ببندد.

 57. چای داغ Says:

  ببین اون روش انتقال جواب نمیده تو خودت چطور اینکارو کردی


  من خودم امتحان نکردم، ولی یکی از دوست‌هام همین دیروز تونست منتقل کنه آرشیوش رو.

 58. حسين Says:

  سلام من يه سوالي داشتم مي خواستم بدونم ميشه به من اموزش بدين كه تو وبلاگم چه جوري لينك دانلود بسازم.اگه كمكم كنيد خيلي خيلي ممنون ميشم.دستتون درد نكنه.

 59. حسین Says:

  بازم سلام
  ببخشید چرا کسی جوابمو نمیده.
  ممنون

 60. یک دانشجوی پزشکی Says:

  سلام.من ولی بلاگفا رو دوست داشتم نمی دونم شاید به این خاطر که شروع از اونجا بود ولی سر قضیه اتخ……….واقعا خسته شدم رفتم پرشین
  هر چند وبلاگ من تو بلاگفا هنوز هستش ولی یکی از دوستان(طنز متفاوت)دقیقا وبلاگش ناگهانی حذف شد.
  من که خیالم راخت هست دیگه با گوگل ریدر مطالب ناگهانی حذف نمی شن.در گوگل ریدر می مونه.
  ولی بلاگفا بازدیدکننده های بیشتری بود زندگی جریان داشت! پرشین که فقط من هستم ولینکام.
  وردپرس رو هم خیلی سعی کردم ولی برای من خیلی وقت گیره.موفق باشین

 61. L.mira Says:

  سلام
  ميشه لطفا بگين چطور ميشه مطالبو منتقل كرد به بلاگر ؟؟

 62. مهدی Says:

  داداش هرکی هستی حال کردم با وبلاگت اینجا کامنت دادم تا بگم ما ایرانیا هنوز باید شنیدن صدای مخالف رو تمرین کنیم ضمنا از وقتی که هات میل hotmail اکانت منو با همه ایمیلهای داخلش پاک کرد از همه چیز اینترنتیم بک میگیرم آخه برادر ناراحتی تو از چیه ما تو ایران امنیت جانی و مالی نداریم تو نگران پستها هستی؟

 63. علی Says:

  با سلام
  خیلی تصادفی این مطلب و دیدم.
  روز 23 خرداد مسعود دهنمکی تو وبلاگ خودش چیزی مثل (اعتراف) می نویسه که تقریبا نیم ساعت میمونه و بعد از اون پاک می شه.
  موارد زیادی از حوادث 78 و میگه و…
  و در آخر اشاره می کنه که شیرازی هم پشیمونه و تو همین روزا معذرت خواهی میکنه از مردم که زیآب کلی آدمو زده و …
  من اصلا اینو قبول ندارم که راست باشه. و اون نوشته دهنمکی و … همش می تونه هر بازی باشه. اما اینا فرصت هاییه که آدم می تونه یکم فکر کنه.
  به نظر شما چرا بلاگفا با این ضعف سرویس دهی، توی webna ایران باید در رشته بلاگ و … اول باشه، یا همینطور سرویس ضعیفی مثل وبگذر…
  هرکسی تصمیم می گیره یه وبلاگ س ک س ی تو بلاگفا باز کنه قبل اینکه فکر کنه وبلاگش مسدود می شه. در صورتی که برای وبلاگهای سیاسی اینطورنیست و خیلی راحت (به ظاهر) فعالیت می کنند. منظورم این نیست که اینم فیلتر شه! اما چیزی که تو قوانین بلاگفا هست، این دوتا کنار همند.
  کلا چرا؟

 64. mohamad Says:

  دوست عزیز من هم با شما موافقم بلاگفا یک سرویس بالاگ سازی فوق العاده محدودی دارد من هم از جمله افرادی هستم که به خاطر خود خواهی و محدودیت های ان مجبور به کوچ به جوان بلاگ شدم …
  راستی من در بلاگر و ورد پرس وبلاگ دارم ولی با لوگین شدن در ورد پرس مشکل دارم می تونید کمکم کنید راستی به وبلاگ من هم یه سری بزنید
  خوشحال میشم با شما تبادل لینک کنم .


  برای لاگین کردن اگه مشکل دارید از این آدرس استفاده کنید:
  http://www.m.wordpress.com

  • mohamad Says:

   دوست عزیز من هم با شما موافقم بلاگفا یک سرویس بالاگ سازی فوق العاده محدودی دارد من هم از جمله افرادی هستم که به خاطر خود خواهی و محدودیت های ان مجبور به کوچ به جوان بلاگ شدم …
   راستی من در بلاگر و ورد پرس وبلاگ دارم ولی با لوگین شدن در ورد پرس مشکل دارم می تونید کمکم کنید راستی به وبلاگ من هم یه سری بزنید
   خوشحال میشم با شما تبادل لینک کنم .
   http://www.tnt.jbg.ir

 65. سهیل Says:

  بله متاسفانه مدیر بلاگفا (علیرضا شیرازی) هیچ حقی برای کاربران‌اش قائل نیست
  دلایل :

  یک کامنت در وبلاگ‌اش بگذارید اگر انتقادی بود که احتمال تائید نشدن و حذف شدن‌اش خیلی زیاد است اگر پیشنهاد یا درخواست راهنمایی بود ممکن است تائید شود اما حتی زحمت نمی‌دهد جواب شما را بدهد اگر تشکر بود احتمال تائید شدن‌اش زیاد است!

  ایشان حتی اجازه گرفتن نسخه پشتیبان را از تمامی مطالب وبلاگ را به شما نمی‌دهد و فقط پست‌های ماه جاری را می‌توانید نسخه پشتیبان بگیرید

  در موارد متعدی که بلاگفا از دسترسی خارج شده ایشان حتی به خودشان زحمت نمی‌دهند که بعد از رفع مشکل در وبلاگ‌شان در این زمینه اطلاع رسانی کنند

  به نظر ایشان چون بلاگفا خدمات رایگان می‌دهد پس کاربران حقی ندارند!
  اگر رایگان است پس چرا بالای سر پست‌های کاربران بلاگفا تبلیغات فروش فیلم و سریال و کارتون و عطر محرک است؟!

  ایشان فکر می‌کند بلاگفا اسباب بازی یا تفریح شخصی‌اش است! بنابراین پشتیبانی وجود ندارد و ارتقای امکانات هم هر وقت که سلطان صلاح بدانند و وقت اضافی داشته باشند ممکن است رخ دهد (بلاگفا حتی از میهن‌بلاگ هم عقب‌افتاده‌تر است آن‌وقت این آقا در توهم رتبه یک در بین سرویس‌های وبلاگ فارسی است!)

  به نظر من انتخاب بلاگفا با آن تبلیغات متحرک و روی اعصاب‌اش و بدون پشتیبانی و امکانات مناسب اشتباه بزرگی است که وقتی وبلاگ‌تان پربیننده شد معنای از دسترس خارج بودن و پشتیبانی نداشتن را با تمام وجود درک می‌کنید و به خودتان برای انتخاب بلاگفا لعنت می‌فرستید!

  پیشنهاد می‌کنم
  اگر کاربر مبتدی هستید با میهن‌بلاگ شروع کنید که امکانات‌اش از همه سرویس‌های وبلاگ فارسی در حال حاضر بیشتر است اگرچه پشتیبانی‌اش هم تعریفی ندارد!
  اگر کاربر متوسط هستید با بلاگها شروع کنید که وردپرس را با قالب‌های فارسی به شما عرضه می‌کند اگرچه پشتیبانی‌اش هم تعریفی ندارد!
  اگر کاربر خوب رایانه و اینترنت هستید و یا عاقل و دوراندیش! بهتر است با خود وردپرس شروع کنید که بدون تبلیغات و با پشتیبانی قوی یک محیط وبلاگ عالی در اختیارتان می‌گذارد
  اگر یک کاربر حرفه‌ایی هستید خودتان وردپرس را بر روی هاست‌تان نصب کنید و لذت وبلاگ‌نویس را تجربه کنید برای اطلاع بیشتر این کتاب رایگان و فارسی وردپرس را مطالعه کنید
  http://manvatoo.com/image/myup/The-Complete-Guide-of-Wordpress.rar

 66. بزرگترين پرتال ايرانيان » Blog Archive » Links for 2009-07-29 [del.icio.us] Says:

  […] بلاگفا، دیکتاتو&… نویسنده در پایان مطلب خود گفته است:"آیا هنوز فکر می‌کنید باید از بلاگفا استفاده کنید؟" باید بگویم از نظر من بلاگفا هیچ وقت شایسته ی استفاده نبوده است […]

 67. احمد - وبلاگ رسانه Says:

  مشکل من با آقای شیرازی برمی گرده به ۳ سال پیش…
  واقعا نمی دونم چرا توی این مملکت نمیشه یه سرویس درست و حسابی راه بیفته و درست هم ادامه پیدا کنه…
  البته طرز رفتار آقای شیرازی که اصلا هم توجیه شدنی نیست تحت تاثیر عوامل بیرونی و محیطی و غیرقابل کنترل هم هست!!! باید اینو هم در نظر بگیرید.

 68. عليرضا Says:

  داش اسپايدار خيلی راحت از عنوانای نامناسب استفاده میكنيد!

  بلاگفا قوانينی داره كه صراحتا همش رو عمل می كنه…

  ديكتاتوری يعنی چی؟
  وقتی يكی مياد بلاگفا رو از هيچ به همه چی ميسازه و می رسونه حق نداره خودش ادارش كنه؟

  بلاگفا رو نبايد با وردپرس يا جای ديگه مقايسه كرد

  نكته آخر مقررات بلاگفا روشن و انتخاب سرويس وبلاگ نويسی هم آزاد پس ديگه صحيح نيست بحث های اين چنينی كرد… اما انتقاد به جا مفيده، كه در اين باره از جانب خيلی ها انتقاد درست صورت گرفته كه مطمئننا اگه بيشتر فكر كنيد خودتون يادتون مياد…

  با آرزوی موفقيت

 69. یک فراهانی Says:

  اول از مطلب خوب شما متشکرم بعدش هم از آقای شیرازی که این همه محدودیت ایجاد کردند متاسفم.
  البته خوب ما کاربر ها هم باید بلاگفا را تحریم کنیم.


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: